Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwierzyła fałszywemu hydraulikowi, straciła oszczędności

Data publikacji 24.08.2018

Ofiarą oszustów i złodziei padła wczoraj 90 – letnia mieszkanka Skarżyska. Kobieta dała wiarę mężczyźnie, który podawał się za pracownika wodociągów. Kiedy razem z nim seniorka sprawdzała instalację wodną, towarzyszka oszusta plądrowała mieszkanie. Pokrzywdzona straciła 8000 zł i 2000 euro.

Wczoraj około godziny 14.30,  90 – letnia skarżyszczanka wracała z zakupów. Kiedy była pod swoim blokiem, podszedł do niej mężczyzna i zaproponował pomoc w niesieniu sprawunków. Mimo sprzeciwu seniorki, pomógł zanieść torby do jej mieszkania. Wówczas oznajmił, że jest pracownikiem wodociągów, a łazienka kobiety jest zalewana. Fałszywy hydraulik odkręcił wodę i nakazał lokatorce trzymać węża prysznicowego przy odpływie, sam zaś opuścił łazienkę. W międzyczasie w mieszkaniu pojawiła się około 30 – letnia kobieta, która rzekomo spisywała części potrzebne do naprawy usterek. Po „sprawdzeniu” instalacji oboje opuścili mieszkanie, informując seniorkę, że następnego dnia przyjdą usuwać nieprawidłowości. Po ich wyjściu 90 – latka zorientowała się, że szafa na ubrania została splądrowana, zaś ona została okradziona. Łupem złodziei padło  8 000 złotych i 2000 euro.

Pamiętajmy!!! Kiedy odwiedzają nas osoby podające się za pracowników administracji, gazownictwa, wodociągów lub innych instytucji, a mamy wątpliwości, co do intencji i tożsamości tych osób, ZAWSZE ŻĄDAJMY okazania identyfikatora i dowodu osobistego, aby upewnić się, że nie mamy do czynienia z oszustami.

Opr. JG

źródło: KPP w Skarżysku - Kamiennej

Powrót na górę strony