Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant, na wolnym, zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 24.08.2018

Będący na wolnym policjant z kłodzkiej komendy zatrzymał pijanego kierowcę. Funkcjonariusz zauważył, jak kierujący pojazdem marki volkswagen jadąc traci panowanie nad pojazdem. Policjant zatrzymał go na pobliskim parkingu. 60-latek miał 2,8 promila alkoholu. Teraz odpowie za swój czyn karnie.

Wczoraj, po godz.20 policjant Wydziału Ruchu Drogowego z kłodzkiej komendy Policji w czasie wolnym od służby, zauważył, że kierujący volkswagenem traci panowanie nad pojazdem. Jego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Policjant przy pierwszej nadarzającej się okazji zatrzymał jego pojazd na parkingu.

Następnie podbiegł do kierującego by upewnić się, że zachowanie nie wynika z pogarszającego się stanu zdrowia. Okazało się jednak, że czuć było od niego silną woń alkoholu.

Funkcjonariusz powiadomił o zdarzeniu dyżurnego komendy. Po przybyciu na miejsce patrolu policji sprawdzili oni stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 60-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego w organizmie miał 2,8 promila alkoholu.

Czujność policjanta nie będącego na służbie  i podjęte przez niego działania pozwoliły prawdopodobnie uniknąć tragedii na drodze.

60-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz nieodpowiedzialny kierowca za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony