Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Amfetamina formą rozliczenia - zatrzymani z zarzutami

Data publikacji 24.08.2018

20-letni mieszkaniec Brzegu najpierw wpadł w ręce policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego i usłyszał zarzut kradzieży samochodu. Później okazało się, że jest on też odpowiedzialny za kradzieże rowerów z terenu Brzegu. Do tej sprawy brzescy policjanci zatrzymali też 24-latka. Ten natomiast odpowie za paserstwo, posiadanie i udzielanie narkotyków. Mężczyznom grozi teraz do 5 lat więzienia.

To dzięki współpracy policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego i Brzegu mężczyzna odpowiedzialny za kradzież samochodu i kradzieże rowerów usłyszał zarzuty.

20-latek w ręce funkcjonariuszy wpadł 14 sierpnia tego roku. Szybko okazało się, że może on mieć związek z kradzieżami rowerów, do których dochodziło w czerwcu na terenie Brzegu. Wtedy poszkodowani swoje straty oszacowali na blisko 3 000 złotych.

W związku ze sprawą, śledczy zatrzymali również 24-letniego mieszkańca Oławy. Policjanci ustalili, że miał on odkupić skradzione przez brzeżanina rowery. Jak się okazało, formą rozliczenia w jednym przypadku była nie gotówka, a amfetamina. W chwili zatrzymania 24-latek posiadał przy sobie blisko 30 gramów tego narkotyku i kilka porcji marihuany.

Młodszy z mężczyzn usłyszał trzy zarzutu kradzieży, do których się przyznał. Starszy 5 zarzutów, które dotyczą paserstwa oraz posiadania i udzielania narkotyków. Grozi im teraz kara do 5 lat więzienia.

W trakcie czynności brzescy policjanci u 20-latka zabezpieczyli rower, który również pochodzi z kradzieży. To męski rower w kolorze czarnym, na swojego właściciela czeka w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu przy ul. Robotniczej 10.

Prosimy po osobisty odbiór wraz z dokumentem zakupy, zdjęciem bądź opisaniem cech charakterystycznych.

 

  • kradziez
Powrót na górę strony