Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tucholscy policjanci pomogli kajakarzom

Data publikacji 29.08.2018

Podczas spływu kajakowego rzeką Brdą jeden z kajaków wywrócił się i kajakarze zostali wciągnięci pod leżące drzewo. Tucholscy policjanci szybko zlokalizowali „pechowców” i przetransportowali ich razem z kajakiem w bezpieczne miejsce. Dzięki odpowiedniej reakcji mundurowych i pozostałych uczestników spływu nie doszło do tragedii.

Dyżurny tucholskiej policji otrzymał zgłoszenie, że kajakarze płynący rzeką Brdą z Gołąbka do Wymysłowa wywrócili się i zostali wciągnięci pod leżące drzewo. Skierowani na miejsce stróże prawa pożyczyli kajak od właściciela przystani i rozpoczęli poszukiwania „nieszczęśników”. Patrolując wskazany rejon rzeki zauważyli grupę osób, która pomagała dwóm mężczyznom wsiąść do kajaku. Policjanci niezwłocznie udzielili pomocy „pechowcom” i zwodowali ich w bezpieczne miejsce.

Jak się okazało, nurt rzeki wciągnął kajak pod obalone drzewo i obaj mężczyźni wpadli do wody. Trzymając się konaru wzywali pomocy. Dzięki wspólnym działaniom policji, właściciela przystani kajakowej i pozostałych uczestników spływu nie doszło do tragedii.

Mundurowi przypomnieli uczestnikom spływu o wzajemnej asekuracji i zachowaniu szczególnej ostrożności zwłaszcza w trudnych warunkach. Funkcjonariusze, dbając o bezpieczeństwo całej grupy, wspólnie z nimi, popłynęli do najbliższej przystani.

Pomimo kończącego się sezonu wakacyjnego amatorów aktywnego spędzania wolnego czasu na wodzie nie brakuje. Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku, a z pewnością unikniemy przykrych zdarzeń.

Powrót na górę strony