Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowcy uważajcie na pieszych i rowerzystów!

Data publikacji 30.08.2018

W Grudziądzu na ul. Focha na oznaczonym przejeździe dla rowerzystów doszło do potrącenia nastoletniej cyklistyki. Dziewczynka została przewieziona do szpitala. W sprawie pracują policjanci w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia i ustalenia jego przyczyny. Decyzja funkcjonariuszy kierujący autem stracił prawo jazdy.

We wtorek (28.08.18) w Grudziądzu na ul. Focha kierujący renaultem potrącił jadącą rowerem dziewczynkę. Do zdarzenia doszło na oznaczonym przejeździe dla rowerzystów w rejonie skrzyżowania z Aleją 23-ego Stycznia. W wyniku zdarzenia 11-latka została przewieziona do szpitala, kierowca był trzeźwy. Na miejscu policjanci wykonali szkic, oględziny miejsca oraz pojazdu. Ustalono świadków zdarzenia oraz zabezpieczono do sprawy nagranie z monitoringu. Po analizie zapisu video funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu 66–letniemu kierowcy prawa jazdy. Teraz policjanci będą wyjaśniać wszystkie okoliczności zdarzenia i ustalać jego przyczynę. Ostatecznie sprawa trafi do sądu.

Przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów na ulicy Focha to niebezpieczne miejsce, gdyż kierowcy korzystający  z dwóch pasów ruchu do jazdy w jednym kierunku nie zawsze stosują się do podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się przy przejeżdżaniu miejsc wyznaczonych dla pieszych oraz rowerzystów. Jednym z niedopuszczalnych zachowań jest nieudzielenie pierwszeństwa pieszym i rowerzystom w sytuacji, gdy inni kierowcy to już czynią.

Powrót na górę strony