Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sierż szt. Michał Hubert nie tylko na służbie pomaga ratować życie

Data publikacji 31.08.2018

Włocławski policjant Ogniwa Prewencji na Wodach KMP we Włocławku sierż. szt. Michał Hubert po służbie, wspólnie z instruktorem nauki jazdy, pomogli mężczyźnie, który przewrócił się na chodniku. Funkcjonariusz opatrzył rannego, natomiast instruktor zadzwonił po pomoc i przyniósł apteczkę z auta. Dzięki tej reakcji nie doszło do nieszczęścia.

Wczoraj (30.08.18) około 17.00 sierż szt. Michał Hubert, który na co dzień służy w Ogniwie Prewencji na Wodach Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, jadąc po służbie do domu, zauważył w pobliżu ulicy Młynarskiej zatrzymującą się naukę jazdy. Instruktor wybiegł w stronę skrzyżowania Młynarskiej i Św. Antoniego, gdzie na chodniku leżał mężczyzna. Policjant natychmiast zatrzymał się i również pobiegł w tamtym kierunku.

Na miejscu zastał leżącego mężczyznę z mocno krwawiącą raną głowy. Z relacji świadka wynikało, że nieznajomy nagle przewrócił się i uderzył głową w chodnik. Instruktor nauki jazdy natychmiast zadzwonił na numer alarmowy i przyniósł z auta apteczkę. Natomiast funkcjonariusz zaczął udzielać pierwszej pomocy. Przy pomocy dostępnych środków opatrunkowych zabezpieczył krwawiącą ranę i do czasu przyjazdu załogi ratownictwa medycznego kontrolował czynności życiowe mężczyzny.

To nie pierwsza taka sytuacja, gdzie sierż. szt. Michał Hubert pomaga potrzebującym pomocy. W maju, wspólnie z kolegą z patrolu, uratował tonącą w jeziorze 52-letnią kobietę. Na pewno swoim postępowaniem udowodnił, że policjantem nie tylko jest się na służbie, ale również poza nią.

Powrót na górę strony