Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chełm: Znalezione szczenięta

Data publikacji 01.09.2018

Policjanci poszukują właściciela szczeniąt, które znalezione zostały na terenie gminy Siedliszcze. Na to nietypowe znalezisko natknął się okoliczny mieszkaniec. Cztery pieski znajdowały się w papierowej torbie. Funkcjonariusze zaopiekowali się czworonogami, a następnie przekazali je pod opiekę personelu schroniska dla zwierząt. Teraz mundurowi wyjaśniają kto porzucił szczenięta .

Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o znalezieniu szczeniąt w miejscowości Bezek Dębiński na terenie gminy Siedliszcze. Policjanci z komisariatu w Rejowcu ustalili, że mieszkaniec  tej miejscowości zauważył w rowie papierową torbę, z której dochodziły charakterystyczne odgłosy. Zainteresował się tym i zajrzał do środka. Okazało się, że były tam cztery małe pieski.  Funkcjonariusze zaopiekowali się małymi czworonogami do czasu przyjazdu pracowników schroniska dla zwierząt, którzy zabrali je pod swoja opiekę.

Teraz policjanci poszukują właściciela szczeniaków i wyjaśniają w jakich okolicznościach doszło do ich porzucenia. Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt znęcanie się nad zwierzętami zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.


E.C.
 

Powrót na górę strony