Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za znęcanie się nad psem odpowie przed sądem

Data publikacji 03.09.2018

Ze zdenerwowania rzucił psem o ścianę budynku. Teraz stanie przed sądem i odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem. 61-letni mężczyzna został zatrzymany bezpośrednio po zgłoszeniu przez policjantów z Wałbrzycha. Czworonóg już został odebrany podejrzanemu. Sprawcy za tego typu czyn może grozić kara pozbawienia wolności do lat 5, a także zakaz posiadania zwierząt.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu około godziny 17.00 przy ul. 11 Listopada w Wałbrzychu. Pewien mężczyzna miał znęcać się nad swoim psem. Poinformowani o przestępstwie policjanci z drugiego komisariatu szybko udali się w rejon zgłoszenia i zastali tam nietrzeźwego 61-latka. Badanie wykazało u mężczyzny ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Podczas czynności procesowych wałbrzyszanin oświadczył policjantom, że zwierzę mu uciekło i kiedy je złapał, bardzo się zdenerwował.

Pies już został odebrany 61-latkowi, który stanie teraz przed sądem. Za znęcanie się nad czworonogiem mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, a także zakaz posiadania zwierząt.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony