Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli wyłudzeniu 280 tysięcy złotych

Data publikacji 04.09.2018

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali w sumie 4 osoby, sprawców i pomocników, które usiłowały wyłudzić kilka pożyczek gotówkowych na łączną kwotę 280 tysięcy złotych. W każdym z przypadków posługiwali się oni podrobionymi dokumentami dotyczącym wysokości zarobków. Wszystkim może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali do dwóch spraw, tego samego dnia 4 osoby. Jako pierwszy wpadł w ich ręce 60-letni Krzysztof R. Na podstawie fałszywego zeznania podatkowego, złożonego rzekomo w jednym z warszawskich Urzędów Skarbowych, w którym znacznie zawyżył swoje dochody, usiłował wyłudzić pożyczkę w wysokości 160 tysięcy złotych.

Kolejnymi zatrzymanymi do podobnej sprawy były trzy kobiety: 19-letnia Emilia P., 24-letnie Kamila Z. i Sylwia O. Pierwsza z nich na podstawie dostarczonego przez dwie 24-latki podrobionego zaświadczenia o zatrudnieniu i potwierdzeń przelewów na jej rachunek z tytułu zatrudnienia, próbowała wyłudzić pożyczkę w wysokości 120 tysięcy złotych. Wszystkie zatrzymane usłyszały zarzuty usiłowania wyłudzenia kredytu.

Za popełnione przestępstwa całej czwórce może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

mbr

Powrót na górę strony