Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione koparko-ładowarki o wartości 150 tys. euro

Data publikacji 05.09.2018

Odzyskanie skradzionych koparko-ładowarek o wartości 150 tys. euro, ustalenie, a także zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzewanych o ich kradzież, to efekt działań przeprowadzonych przez policjantów z Choszczna.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie otrzymali informację z Polsko - Niemieckiego Centrum Współpracy w Świecku dotyczącą prawdopodobnego poruszania się skradzionych koparek na terenie powiatu choszczeńskiego. W wyniku prowadzonych działań policjanci odnaleźli w Święciechowie koparko-ładowarki o łącznej wartości około 150 tys. euro. W sprawie zatrzymano też dwóch mężczyzn podejrzewanych o ich kradzież. 28- i 45-latek trafili do Policyjnej Izby Zatrzymań.

Po sprawdzeniu numerów VIN w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że pojazdy został ukradzione na terenie Niemiec. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają dalej szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanym zarzutu kradzieży. Prokurator wystąpił także do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, do którego Sąd przychylił się w całości.

(KWP w Szczecinie / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.36 MB)

Powrót na górę strony