Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli środki odurzające o czarnorynkowej wartości 140 tys. złotych

Data publikacji 11.09.2018

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów, który podejrzany jest o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz uprawę konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli 4 rośliny w różnej fazie wzrostu, gotowy susz oraz amfetaminę. Z zabezpieczonych roślin oraz narkotyków można uzyskać blisko 7400 porcji handlowych o wartości czarnorynkowej około 140 tys. złotych. Za swoje czyny mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz Dochodzeniowo-Śledczego z komisariatu w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz uprawę ziela konopi. Funkcjonariusze prowadząc w tej sprawie działania uzyskali informację, że najprawdopodobniej na jednej z prywatnych posesji na terenie gminy Janowice Wielkie mężczyzna uprawia ziele konopi. W wyniku sprawdzeń funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 4 krzewy konopi indyjskich znajdujące się w różnej fazie wzrostu, co potwierdziło prowadzenie nielegalnej uprawy. Znaleźli również gotowy susz marihuany oraz amfetaminę. Z zabezpieczonych roślin oraz narkotyków można uzyskać blisko 7400 porcji handlowych. Ich wartość czarnorynkowa to około 140 tys. złotych.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony