Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kalisz – Plantacja z foliowego tunelu zlikwidowana - video

Data publikacji 11.09.2018

Zabezpieczone ponad 2 kg marihuany, krzewy konopi indyjskiej oraz zatrzymany 65-letni „plantator” to wynik pracy policjantów zwalczających przestępczość narkotykową z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Czarnorynkowa wartości zabezpieczonych narkotyków to kwota blisko 70 tys. złotych. Podejrzany usłyszał już zarzuty.

Po raz kolejny funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu udowodnili swoją skuteczność w działaniach wymierzonych przeciwko osobom zajmującym się przestępczością narkotykową. Praca operacyjna kryminalnych doprowadziła do ustalenia mężczyzny, który w tunelu foliowym prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich. 

Do zatrzymania 65-letniego „plantatora” doszło 5 września br. na terenie gminy Szczytniki. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli w tunelu foliowym krzewy konopi oraz donice z pozostałościami roślin. W trakcie dalszych czynności, w jednym z pomieszczeń gospodarczych, funkcjonariusze zabezpieczyli susz roślinny, który był zapakowany w woreczki strunowe, a także suszące się łodygi konopi.

Wstępne badanie testerem narkotykowym kilku próbek wykazało obecność THC, który odpowiada za działanie psychotropowe marihuany. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 2,3 kg narkotyków, które trafiły do policyjnego depozytu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej marihuany to kwota blisko 70 tys. złotych.

W sprawie śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa w Kaliszu. 65-latek usłyszał już zarzut w tej sprawie. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. 

 

Anna Jaworska-Wojnicz/DPB

  • Plantacja z foliowego tunelu zlikwidowana
  • Plantacja z foliowego tunelu zlikwidowana
  • Plantacja z foliowego tunelu zlikwidowana
  • Plantacja z foliowego tunelu zlikwidowana
  • Plantacja z foliowego tunelu zlikwidowana

Opis filmu: Plantacja z foliowego tunelu zlikwidowana

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.99 MB)

Powrót na górę strony