Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 72-latki

Data publikacji 12.09.2018

Wczoraj szczęśliwie zakończyła się prowadzona przez kilka godzin akcja poszukiwawcza 72-letniej seniorki. W działania zaangażowani byli policjanci, przewodnik z psem oraz Straż Leśna. Zmęczoną i zdezorientowaną kobietę odnalazł dzielnicowy w rejonie pomiędzy Rudą Kozielską a Kuźnią Raciborską.

Wczoraj około 15.00 dyżurny raciborskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 72-letniej kobiety przebywającej w Domu Seniora w Rudach. Jak ustalono, bez informowania personelu placówki wyszła ona z obiektu. Sytuacja była o tyle poważna, że podopieczna ośrodka choruje na zaniki pamięci, a do tego traci orientację. Natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą, w której udział wzięli policjanci z Raciborza, przewodnik z psem tropiącym, Straż Leśna z Rud oraz dzielnicowy z Kuźni Raciborskiej asp. sztab. Sebastian Sienkiewicz.

Przez kilka godzin przeszukiwano pobliskie tereny leśne. Około 18.30 72-latka została odnaleziona w kompleksie leśnym przy drodze pomiędzy Rudą Kozielską a Kuźnią Raciborską  przez dzielnicowego. Była zmęczona i zdezorientowana. Jak się okazało, na spacerze straciła ona orientację w terenie. Nie potrzebowała pomocy medycznej. Cała i zdrowa została przekazana rodzinie.

(KWP w Katowicach / ig)

Powrót na górę strony