Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zareagowali po służbie - zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 14.09.2018

Dwóch policjantów po służbie wykazało się czujnością. Kiedy zauważyli kierującego volkswagenem, który jechał całą szerokością jezdni, udaremnili mu dalszą jazdę. Skierowany na miejsce policyjny patrol, przebadał 57-latka na zawartość alkoholu. Okazało się, że mieszkaniec powiatu głubczyckiego miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W jednej z miejscowości w gminie Kietrz, dwóch policjantów, którzy byli na po służbie, zauważyło podejrzanie zachowującego się kierowcę volkswagena. Mężczyzna wykonywał dziwne manewry swoim samochodem, między innymi jechał całą szerokością drogi. Funkcjonariusze podejrzewali, że kierujący może być nietrzeźwy.

Policjanci zatrzymali 57-letniego mieszkańca powiatu głubczyckiego i zabrali mu kluczyki. O tym całym zdarzeniu powiadomili dyżurnego, który na miejsce skierował patrol. Badanie alkomatem pokazało, że mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Za taki czyn grozi mężczyźnie nawet 2 lata więzienia, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Dzięki czujności funkcjonariuszy oraz ich szybkiej reakcji udało się uniemożliwić mężczyźnie dalszą jazdę samochodem, która mogła doprowadzić do tragedii na drodze.

Każdy z nas powinien zareagować, kiedy widzi podejrzanie zachowującego się użytkownika dróg. Czasami wystarczy tylko wykonanie telefonu na numer alarmowy 112 i powiadomienie Policji o naszych podejrzeniach.

Powrót na górę strony