Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany sprawca napadu na sklep w Sierakowie - już zatrzymany

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach kilka dni po zdarzeniu zatrzymali poszukiwanego sprawcę napadu. 33-letni przestępca ukrywał się na terenie Krakowa. Wczoraj Sąd Rejonowy w Myślenicach na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Do napadu doszło 5 września. Dwaj sprawcy weszli do sklepu w Sierakowie (gm. Dobczyce). Jeden z nich od razu podbiegł do ekspedientki – przyłożył do jej głowy przedmiot przypominający broń i zażądał wydania gotówki. Po kradzieży pieniędzy wybiegli przed budynek i w jego kierunku jak i w kierunku samochodu ekspedientki oddali kilka strzałów (prawdopodobnie był to  pistolet pneumatyczny – wiatrówka).

Na miejsce została wezwana policja. Utworzono punkty blokadowe na drogach. Na podstawie zebranych na miejscu śladów i ustaleń sporządzono rysopisy napastników.  Wszystko wskazywało, że napastnicy są mieszkańcami powiatu wielickiego. Od razu rozpoczęły się ich intensywne poszukiwania Zatrzymanie ich jednak nie było łatwe. W obawie przez zatrzymaniem przestępcy ukrywali się, ciągle zmieniając swoje miejsce pobytu.

Pełne zaangażowanie i duża mobilizacja pracujących nad sprawą funkcjonariuszy doprowadziła do ustalenia miejsca na terenie Krakowa, w którym miał znajdować się jeden z poszukiwanych – 33 latek. 11 września mężczyzna myśleniccy kryminalni urządzili zasadzkę i zatrzymali zaskoczonego mężczyznę  na jednej z krakowskich ulic.

Wczoraj, 13 września br. zatrzymany usłyszał zarzuty rozboju, gróźb karalnych oraz uszkodzenia mienia. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Dalej trwają poszukiwania drugiego ze sprawców.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony