Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał skoczyć z wodospadu

Data publikacji 16.09.2018

Dzięki szybkiej interwencji policjantów z powiatu legnickiego uratowany został 44 - letni mężczyzna, który usiłował odebrać sobie życie. Desperat siedział na środku rzeki, na skraju wodospadu. Groził, że zaraz zeskoczy i się zabije. Funkcjonariusze bez chwili namysłu wskoczyli do wody i odciągnęli go w bezpieczne miejsce. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Chojnowscy policjanci zostali wezwani na interwencję. Zgłaszający powiedział, że na moście, znajdującym się nad rzeką Skora, przebywa mężczyzna, który grozi, że za chwilę skoczy. Nie było chwili do stracenia. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe.

Po przyjeździe na miejsce zastali 44-letniego mieszkańca gminy Chojnów. Mężczyzna siedział na środku rzeki, na skraju wodospadu. Groził, że zaraz zeskoczy i się zabije. Mówił to zdecydowanym tonem. Funkcjonariusze bez chwili namysłu, wskoczyli do wody i błyskawicznie, w ostatniej chwili chwycili desperata i odciągnęli w bezpieczne miejsce. Okazało się, że jest on nietrzeźwy.

Następnie mężczyzna został przekazany wezwanemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego, który udzielił mu dalszej pomocy.

Tylko dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów mężczyzna został uratowany.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony