Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za znęcanie się nad psem

Data publikacji 17.09.2018

Prokurator przychylił się do wystąpienia policjantów i skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny, który znęcał się nad psem.

Do zdarzenia doszło 15 września 2018 roku. Dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na jednej z posesji w gminie Sadkowice mężczyzna wrzucił psa do zbiornika z szambem. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce ustalili, że 47-letni mężczyzna, na oczach swojego 11-letniego dziecka, chwycił psa i wrzucił go do  znajdującego się na podwórku zbiornika, po czym zamknął pokrywę. Zanim na miejsce przyjechali policjanci i OSP z Sadkowic, psa całego i zdrowego uratował sąsiad.

Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Usłyszał zarzut usiłowania zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo ujawniono, że mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się nad swoją żoną. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. W związku z tym prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec 47-latka tymczasowego aresztowania. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony