Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 18.09.2018

Wieruszowscy kryminalni zatrzymali mieszkańca gminy Wieruszów podejrzanego o posiadanie narkotyków. Stróże prawa z plantacji oraz w miejscu zamieszkania mężczyzny zabezpieczyli 55 sztuk krzaków konopi indyjskiej oraz ponad 1 kilogram suszu marihuany. 34-latek usłyszał już zarzut w tej sprawie. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Wieruszowscy policjanci sprawdzają każdą informację o osobach, które mogą posiadać środki odurzające lub substancje psychotropowe. Tym razem ustalenia kryminalnych 16 września 2018 roku doprowadziły do jednego z kompleksów leśnych w Wyszanowie w gminie Wieruszów. Wszystko wskazywało na to, że może tam się znajdować plantacja marihuany.

Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się. W wyniku rozległej penetracji lasu w Wyszanowie oraz współpracy z kępińskimi policjantami, wieruszowscy mundurowi ujawnili plantację na której zabezpieczyli 55 krzewów. Dzięki dobremu rozpoznaniu terenu i środowiska przestępczego nieopodal kryminalni zatrzymali 34-letniego właściciela nielegalnej uprawy. Ponadto w mieszkaniu mężczyzny policjanci zabezpieczyli ponad 1 kilogram suszu roślinnego. Wstępne badanie wykazało, że jest to marihuana. 34-latek został zatrzymany.

Śledczy z wieruszowskiej komendy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, przedstawili podejrzanemu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 34-latka. Policjanci w ramach prowadzonego śledztwa wyjaśniają dalsze okoliczności tej sprawy. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków lub substancji psychotropowych w myśl obowiązujących przepisów grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Łódź / aj

  • Policjant zabezpiecza krzaki konopi indyjskich.
  • Policjant wprowadza do radiowozu zatrzymanego mężczyznę
  • Zabezpieczone krzaki konopi indyjskich
Powrót na górę strony