Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ogłosił na portalu społecznościowym chęć popełnienia samobójstwa

Data publikacji 21.09.2018

Moderator jednej z grup na znanym portalu społecznościowym powiadomił Biuro dw. z Cyberprzestępczością KGP, że jeden z użytkowników deklaruje zamiar popełnienia samobójstwa, co wynika z treści zamieszczonej przez niego wiadomości. Sygnał sprawdzony przez policjantów okazał się żartem nieletniego, który wywołał niepotrzebną reakcję służb.

W środę, 19 września br., Biuro dw. z Cyberprzestępczością KGP otrzymało zgłoszenie, że na portalu społecznościowym umieszczono informację, z której jednoznacznie wynikało, że ktoś nosi się z zamiarem popełnienia samobójstwa. Policjanci natychmiast wykonali szereg czynności operacyjnych, dzięki którym ustalili dane autora wpisu. Z uwagi na fakt, że osoba mogła w każdej chwili odebrać sobie życie, sprawa niezwłocznie została przekazana do funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej w Łodzi, gdzie w rejonie miał zamieszkiwać młody człowiek. Policjanci nie zastali nieletniego w miejscu zamieszkania, odnaleźli go w szkole. Podczas rozmowy oświadczył on, że wiadomość zamieszczona na portalu była żartem i nie miał świadomości wywołania nią takiego zamieszania. Do szkoły wezwano rodziców chłopaka. Natychmiastowa reakcja policjantów pokazała, że wszelki sygnał świadczący o możliwości wystąpienia zagrożenia życia lub zdrowia ludzkiego jest traktowany poważnie i skrupulatnie sprawdzany.

Surowe konsekwencje grożą tym, którzy zadrwią sobie ze służb powołanych do ratowania ludzi, wywołując niepotrzebną reakcję. Pamiętajmy, że takie zachowanie może skutkować tym, że pomoc potrzebna komuś innemu, nie nadejdzie na czas.

(KGP / aj)

Powrót na górę strony