Drugie zawody ligi strzeleckiej

Data publikacji 20.09.2018

20 września br. na strzelnicy Komendy Głównej Policji przy ul. Iwickiej w Warszawie odbyły się drugie w tym roku zawody V Ogólnopolskiej Ligi Strzeleckiej Funkcjonariuszy, Żołnierzy i Weteranów. Głównym organizatorem wrześniowych zawodów była Służba Ochrony Państwa, którą wspomagała Komenda Główna Policji i Komenda Główna Straży Granicznej.

Konkurencja polegała na oddaniu w ciągu 1 minuty i 15 sekund 20 strzałów do tarczy TS 10/4 (czarny francuz z dwoma środkami tarczy do strzelań dokładnych), oddalonej o 25 metrów. Po pięć strzałów oddawano do każdego z okręgów i 10 do sylwetki.

Najcelniejszym strzelcem okazał się, podobnie jak w zawodach czerwcowych Grzegorz Orłowski z SOP, który zdobył 149 punktów. Drugie miejsce zajął Adam Hetman z SP w Katowicach (143 pkt), a trzecie Albert Piórkowski z CSP w Legionowie (141 pkt). Taką samą liczbę punktów zdobyli Dariusz Przasnek z OPP w Warszawie i Arkadiusz Tomaszek z WSPol. w Szczytnie, którzy uplasowali się na miejscu 4. i 5., a o kolejności zadecydowały przepisy regulaminu.

Wśród kobiet pierwsze miejsce zdobyła Martyna Pietraszek (104 pkt), a drugie Izabela Krypciak (96 pkt), obie reprezentowały Służbę Więzienną. Trzecie miejsce zajęła Paulina Bartczak z SKW (85 pkt). W kategorii weteranów zwyciężył triumfator wrześniowych zawodów Grzegorz Orłowski z SOP. Drugie miejsce wśród weteranów zdobył Grzegorz Tomczak z WSPol. w Szczytnie, a trzecie Jan Kot z BOA KGP. Drużynowo na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja SP w Katowicach (407 pkt). Na drugim miejscu uplasowali się strzelcy z CSP w Legionowie (399 pkt), a na trzecim zespół KWP w Katowicach (396 pkt).

Rozegrano także turniej VIP-ów, czyli przyjaciół służb. W tej konkurencji pierwsze miejsce zajął Piotr Szalaty, drugie Paweł Zbroja, a trzecie Agata Laskowska, która była najlepsza wśród pań. Na drugim stopniu podium w klasyfikacji kobiet stanęła Anna Ploch. Trzecie zajęła Barbara Oleksiewicz.   Każdy z zaproszonych gości, biorący udział w strzelaniu wpłacał pieniądze na konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Uzbierano w ten sposób 2010 zł., które przekazano na ręce Zenona Parchimowicza sekretarza Zarządu Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Wśród startujących był również były zapaśnik, mistrz świata i Europy, olimpijczyk Andrzej Supron wraz z małżonką.

Puchary i upominki zwycięzcom wręczali zastępca szefa SOP płk Krzysztof Król i insp. Sławomir Litwin dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego Policji. Pomysłodawcą rywalizacji jest Andrzej „Pułkownik” Kuczyński, koordynator Komendanta Głównego Policji ds. organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych w Policji. W tej odsłonie zawodów rolę gospodarza pełnił płk Andrzej Sidorowicz – Radzikowski, dyrektor Zarządu I SOP.

Do rozegrania pozostał jeszcze jeden etap zawodów, który zaplanowano na 29 listopada. Honory gospodarza pełnić będzie wtedy Komenda Główna Policji.

Tekst Paweł Ostaszewski, Foto Jacek Herok/ Miesięcznik „Policja 997”