Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla bydgoskiego pseudokibica za pobicie

Data publikacji 23.09.2018

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców bydgoskiej komendy zatrzymali bydgoszczanina podejrzanego o pobicie. 34-latek należy do nieformalnej grupy tzw. bojówki pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów piłkarskich. Mężczyzna był już w tym roku zatrzymywany do sprawy napadu na drużynę „młodzików”. Teraz decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Za pobicie grozi kara pozbawienia do lat 3.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 18.09.2018 r., tuż przed północą. Dyżurny z bydgoskiego Szwederowa otrzymał wówczas zgłoszenie o pobiciu mężczyzny i kobiety przy ulicy Ks.Skorupki w Bydgoszczy. Na miejsce został skierowany patrol. Tam funkcjonariusze zastali pokrzywdzoną parę, z której relacji wynikało, że została pobita przez dwóch mężczyzn.

Policjanci ustalili rysopis sprawców i skontrolowali przyległe ulice. Niestety napastników już nie było. Pokrzywdzony mężczyzna trafił do szpitala.

W sprawę włączyli się kryminalni z bydgoskiej komendy. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że za pobiciem stoi dobrze im znany 34-latek, należący do „czołówki” osób ściśle powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów piłkarskich. Mężczyzna na początku czerwca (06.06.2018 r.) został zatrzymany przez kryminalnych do sprawy napadu na jadącą busem drużynę „młodzików” jednego z bydgoskich klubów piłkarskich. Bus został obrzucony kamieniami i butelkami. Zatrzymany usłyszał zarzuty związane ze sprowadzeniem bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim.  

Funkcjonariusze zatrzymali 34-latka na terenie Fordonu. Stamtąd trafił do policyjnego aresztu. Oskarżyciel przedstawił mu zarzut pobicia. Decyzją bydgoskiego sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.   

Policjanci namierzają drugiego ze sprawców.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony