Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani ENA przez niemiecką policję za oszustwa „na wnuczka” wpadli w Polsce

Data publikacji 27.09.2018

Dwaj mężczyźni poszukiwani przez niemiecką policję Europejskimi Nakazami Aresztowania wpadli w ręce funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Zatrzymani, to osoby wywodzące się z kierownictwa zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się na terenie Niemiec oszustwami metodą „na wnuczka”. Rozpracowana grupa ma na swoim koncie co najmniej 113 przestępstw lub ich usiłowań.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, ustalili miejsce pobytu dwóch mężczyzn poszukiwanych Europejskimi nakazami Aresztowania przez niemiecką Policję.

Do zatrzymania 36 i 41-latka doszło w godzinach popołudniowych na terenie jednej z galerii handlowych na terenie powiatu wrocławskiego. Obaj poszukiwani byli kompletnie zaskoczeni akcją przeprowadzoną przez policjantów. Po zatrzymaniu zostali przewiezieni do policyjnego aresztu.

Obaj zatrzymani mężczyźni to osoby wywodzące się z kierownictwa zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała na terenie Niemiec. Na swoim koncie ma liczne oszustwa metodą „na wnuczka” dokonywane na szkodę osób starszych.

Zatrzymanym strona niemiecka udowodniła na chwilę obecną co najmniej 113 przestępstw dokonanych lub ich usiłowań. Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Opis filmu: Poszukiwani ENA przez niemiecką policję za oszustwa „na wnuczka” wpadli w Polsce

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.42 MB)

Powrót na górę strony