Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone ponad 4 kg marihuany i 6 osób zatrzymanych to efekt działań bydgoskich kryminalnych zwalczających przestępczość narkotykową

Data publikacji 28.09.2018

W wyniku żmudnej pracy policjantów bydgoskiej komendy zabezpieczono ponad 4 kg suszu roślinnego i 20 g amfetaminy, z których można by było przygotować łącznie ponad 4 tys. działek narkotyku o czarnorynkowej wartości ponad 200 tys. zł. Do sprawy zatrzymano 6 osób mających związek ze środowiskiem pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów piłkarskich. Trzy z nich usłyszały zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości narkotyków, pozostałe odpowiedzą za ich posiadanie.

Prowadzona od kilku miesięcy praca policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej i pseudokibiców bydgoskiej komendy, doprowadziła do zatrzymania 6 mężczyzn mających związek z przestępczością narkotykową. Jak wynika z ustaleń, wszyscy zatrzymani mają związek ze środowiskiem pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów piłkarskich. Każdy z nich w chwili zatrzymania posiadał narkotyki w różnych ilościach.

Posiadane informacje doprowadziły policjantów do „magazynu”. W jednym z mieszkań na bydgoskim Szwederowie kryminalni ujawnili paczki suszu roślinnego ukryte w plastikowej beczce. Przeprowadzone badanie wykazało, że jest to marihuana, której zabezpieczono ponad 4 kilogramy, jak również ponad 20 gramów amfetaminy.  Ich „właściciele” to 34 i 22-letni bydgoszczanie. Obaj usłyszeli zarzuty posiadania, wspólnie i w porozumieniu, znacznej ilości środków odurzających. Ich 21-letni kompan również usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków. Kryminalni ujawnili przy nim 100 gramów marihuany. Pozostali trzej mężczyźni odpowiedzą za posiadanie narkotyków. Wszyscy zatrzymani mają od 20 do 35 lat.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci wystąpili, za pośrednictwem prokuratora, do sądu z wnioskami o zastosowanie wobec zatrzymanych środków zapobiegawczych. Sędzia po zapoznaniu się z aktami sprawy trzech z nich, którzy posiadali znaczne ilości środków odurzających, aresztował na 2 miesiące. Pozostali zostali objęci policyjnym dozorem.

Policjanci zapowiadają, że sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

 

 

 • zabezpieczone środki odurzające
 • zabezpieczone środki odurzające
 • zabezpieczone środki odurzające
 • zabezpieczone środki odurzające
 • zabezpieczone środki odurzające
 • policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony