Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wolniej! Uważniej! Bezpieczniej! Większość wypadków to skutek lekkomyślności kierowców

Data publikacji 28.09.2018

Kierowca nie ma wpływu na dzikie zwierzę, które wyskoczy mu przed maskę. Nie przewidzi, w którym momencie na drogę spadnie konar drzewa, albo że wydarzy się coś równie nieprzewidywalnego. Jednak na wiele innych czynników, decydujących o bezpieczeństwie na drodze, kierowcy mają wpływ. Na prędkość swoich aut, ich sprawność oraz swoją koncentrację. Niestety często o tym zapominają i dochodzi do kolejnych niebezpiecznych zdarzeń.

Mrągowo: Trzy osoby zginęły po nieudanym wyprzedzaniu

Do wypadku doszło wczoraj (27.09.2018) około godz. 15:00 na trasie Mrągowo-Kętrzyn przed miejscowością Rydwągi. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, kierowca skody jadący od strony Kętrzyna w trakcie manewru wyprzedzania zderzył się z prawidłowo jadącym z naprzeciwka kierowcą peugota. W wyniku zderzenia zginęły trzy osoby - dwie podróżujące skodą oraz jedna z peugota. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora oraz strażacy. Droga na czas czynności była zablokowana. Teraz policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

 

Pisz: Dwie osoby poszkodowane w wypadku na trasie Pisz - Jeże

W czwartek (27.09.2019) przed godz. 14:00 na drodze krajowej nr 63 między Piszem a Jeżami doszło do wypadku drogowego z udziałem jednego pojazdu. Na wysokości miejscowości Borki patrol zastał przewrócony w rowie pojazd marki Mercedes Benz, którym kierował 61-letni mieszkaniec Warszawy. Obok leżała przyczepa ciężarowa, na której przewożona była łódź. Jak ustalili funkcjonariusze kierujący mercedesem jechał od strony Pisza w kierunku miejscowości Jeże. W pewnym momencie, na prostym odcinku drogi, najprawdopodobniej najechał na pobocze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu. W zdarzeniu ucierpiał kierowca oraz pasażer. Obu mężczyzn przewieziono do szpitala. 61-letni kierujący był trzeźwy. Policjanci szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku.

 

Kętrzyn: 72-letni motorowerzysta trafił do szpitala

Do zdarzenia z udziałem dwóch pojazdów doszło także wczoraj (27.09.2018) parę minut po godz. 16:00 na skrzyżowaniu ulic Pomorska - Poznańska w Kętrzynie. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, zastali uszkodzony pojazd marki Volkswagen Touran i przewrócony motorower. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący volkswagenem wjeżdżając na skrzyżowanie z ulicą Pomorską (droga podporządkowana) nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście jadącemu ulicą Poznańską. W konsekwencji kierujący motorowerem 72-latek trafił do szpitala. 37-latek był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają przyczyny tego zdarzenia, by ustalić osobę odpowiedzialną za to zdarzenie i konsekwencje jakie poniesie.

 

Iława: Potrącił pieszą. Postępowanie zakończone aktem oskarżenia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko 32-latkowi, który kierując mazdą nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do potrącenia pieszej na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. 32–latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy, które miał dopiero 3 miesiące. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawieniu mieszkańcowi Iławy zarzut .  

Każdy kierowca wie, że za kierownicą powinien być trzeźwy i skoncentrowany. Wie, jakie obowiązują go przepisy, zna limity prędkości i rozumie znaki drogowe. Skoro to wszystko wie, to czemu tak często to lekceważy?

 

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego (art. 177. § 1), każdy „kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

 

(KWP Olsztyn / aj)

  • Wolniej! Uważniej! Bezpieczniej! Większość wypadków to skutek lekkomyślności kierowców
  • Wolniej! Uważniej! Bezpieczniej! Większość wypadków to skutek lekkomyślności kierowców
  • Wolniej! Uważniej! Bezpieczniej! Większość wypadków to skutek lekkomyślności kierowców
  • Wolniej! Uważniej! Bezpieczniej! Większość wypadków to skutek lekkomyślności kierowców
  • Wolniej! Uważniej! Bezpieczniej! Większość wypadków to skutek lekkomyślności kierowców
  • Wolniej! Uważniej! Bezpieczniej! Większość wypadków to skutek lekkomyślności kierowców
Powrót na górę strony