Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla dzielnicowej za okazaną pomoc w trudnej sytuacji rodzinnej

Data publikacji 29.09.2018

Bycie dzielnicowym to bardzo odpowiedzialna i trudna służba, która wymaga od policjantów wszechstronności i ogromnego zaangażowania. Takimi cechami wykazała się mł. asp. Ewelina Obdyrko z tomaszowskiej komendy. Na ręce komendanta wpłynął list z podziękowaniami od kobiety za pomoc w trudnej sytuacji rodzinnej.

Dzielnicowy powinien posiadać umiejętność nawiązywania kontaktów, wzbudzać zaufanie i być otwartym na drugiego człowieka. Jego praca nie należy do najłatwiejszych. Mieszkańcy zwracają się do tego funkcjonariusza z przeróżnymi sprawami. Dla każdego proszącego o pomoc jego problem, mały czy duży, jest najważniejszy, dlatego dzielnicowi podchodzą do każdej sprawy z dużym zaangażowaniem.

Tak było i tym razem, kiedy do mł. asp. Eweliny Obdyrko zwróciła się kobieta, która miała problem z mężem. Mężczyzna od dłuższego czasu nadużywał alkoholu, co też powodowało jego złe zachowanie w domu.

Dzielnicowa ustaliła wszystkie okoliczności tej sprawy. Mł. asp. Ewelina Obdyrko nakłoniła mężczyznę do zgłoszenia się do poradni walki z alkoholizmem. Natomiast kobietę dzielnicowa skierowała do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Tomaszowie Lubelskim, gdzie specjaliści pomogą jej uporać się z całą sytuacją, która do tej pory wydawała się bez wyjścia.

Po zakończeniu całej procedury na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim wpłynął list z podziękowaniami i gratulacjami za fachową pomoc, jaką udzieliła dzielnicowa. Mł. asp. Ewelina Obdyrko od 11 lat służy w Policji, a dzielnicową jest od 3 lat i cieszy się bardzo dobrą opinią wśród mieszkańców podlegającego jej rejonu.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony