Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali podkrakowską plantację marihuany

Data publikacji 03.10.2018

88 sadzonek i ponad 1 kg marihuany zabezpieczyli policjanci na terenie jednej z  podkrakowskich miejscowości. 43-letni właściciel usłyszał już zarzuty uprawy i posiadania środków odurzających, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Uderzenie w narkobiznes to wynik intensywnej pracy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie z wydziału do walki z przestępczością narkotykową i policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Ustalenia pracujących nad sprawą policjantów doprowadziły ich do jednej z podkrakowskich miejscowości. To tam na prywatnej posesji znajdowała się profesjonalna uprawa marihuany. W specjalnie przygotowanych pomieszczeniach garażowych wyposażonych w ogrzewanie, oświetlenie i wentylację rosły krzaki konopi indyjskich. Uzyskane narkotyki miały trafiać na „krakowski rynek”.

Policjanci zabezpieczyli 88 krzewów konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. Zatrzymany 43-letni właściciel posesji usłyszał zarzuty posiadania narkotyków oraz ich uprawę, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Kilka tygodni wcześniej funkcjonariusze zatrzymali jego brata, który zajmował się rozprowadzaniem narkotyków na terenie Krakowa (za dystrybucję środków odurzających decyzją sądu został tymczasowo aresztowany).

 

(KWP Kraków / aj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.15 MB)

Powrót na górę strony