Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Dzierżoniowa przejęli 1400 porcji narkotyków

Data publikacji 03.10.2018

Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, posiadającego narkotyki i dopalacze. Wśród środków psychoaktywnych znajdowały się amfetamina, ekstazy i dopalacze. Zgodnie ze znowelizowaną Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomani tzw. dopalacze traktowane są jak narkotyki. Funkcjonariusze przejęli ponad 1400 porcji środków odurzających.

Policjanci z Dzierżoniowa zatrzymali do kontroli samochód bmw, którym przemieszczało się trzech młodych mężczyzn. Nerwowe zachowanie osób znajdujących się w pojeździe wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy. Doświadczenie i intuicja po raz kolejny nie zawiodły policjantów, którzy w trakcie przeszukania ujawnili w pojeździe zawiniątko foliowe, z zawartością częściowo zbrylonej substancji. Mężczyźni w wieku od 24 do 26 lat zostali zatrzymani. Przeszukanie miejsca zamieszkania jednego z nich dało wymierny wynik w postaci zabezpieczenia ponad 1400 porcji substancji psychoaktywnych. Wstępne badania wykazały, że przejęte przez policjantów substancje to: amfetamina, ekstazy i dopalacze.

Intuicja, profesjonalizm, zebrany procesowo materiał dowodowy, wszystko to pozwoliło przejąć tak niebezpieczne dla zdrowia i życia substancje, a ich posiadaczowi przedstawić zarzut. Policjanci zabezpieczyli także pieniądze na poczet ewentualnej kary grzywny.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem narkotykami.

(KWP we Wrocławiu / aj)

  • Policjanci z Dzierżoniowa przejęli 1400 porcji narkotyków
  • Policjanci z Dzierżoniowa przejęli 1400 porcji narkotyków
  • Policjanci z Dzierżoniowa przejęli 1400 porcji narkotyków
Powrót na górę strony