Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dziś złożyli ślubowanie

Data publikacji 03.10.2018

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy o godz. 14:00 odbyło się uroczyste ślubowanie przyjętych do służby policjantów. Ślubowanie od funkcjonariuszy przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała. W szeregi kujawsko-pomorskiej policji przyjęto 55 nowych policjantów.

Słowa gratulacji i powodzenia  w czasie trwania uroczystości policjanci usłyszeli od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

To wielki honor i zaszczyt być policjantem, ale to przede wszystkim obowiązek - powiedział insp. Paweł Spychała.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy zwrócił uwagę na słowa roty wypowiedziane podczas ślubowania. Szef kujawsko-pomorskich policjantów podziękował za wsparcie i przygotowanie do roli policjanta rodzinom ślubujących.
Po zakończeniu szkolenia podstawowego w Szkole Policji w Słupsku funkcjonariusze wrócą do naszego województwa: 9 do Bydgoszczy, 12 do Torunia, 5 do Aleksandrowa Kujawskiego, 4 do Brodnicy, po 3 do Inowrocławia i Wąbrzeźna, po 2 do: Włocławka i Świecia, po 1 do: Grudziądza, Golubia-Dobrzynia, Lipna, Nakła nad Notecią, Rypina, Tucholi, Żnina oraz 8 do Oddziału Prewencji Policji.

W roku 2017 do służby w kujawsko-pomorskim garnizonie przyjęto 277 policjantów. Kolejne przyjęcia do służby w kujawsko-pomorskim garnizonie odbędą się jeszcze w listopadzie i grudniu tego roku. Dokumenty o przyjęcie do służby można składać przez cały rok w komendach miejskich i powiatowych policji.

Podczas uroczystości ślubowania Szef kujawsko-pomorskich policjantów przywitał w gronie oficerów policji jedenastu policjantów, którzy mianowali zostali na stopień „podkomisarza Policji”.

Policjantom składającym dziś ślubowanie życzymy satysfakcji, wytrwałości, i powodzenia! Awansowanym – dalszych sukcesów!

Powrót na górę strony