Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrów Wlkp. - Policjanci ruszyli z pomocą i zapobiegli nieszczęściu

Data publikacji 02.10.2018

30 września około godziny 6:30 policjanci ostrowskiej drogówki patrolując ulice miasta zauważyli pożar pomieszczenia budynku mieszkalnego. Funkcjonariusze natychmiast powiadomili dyżurnego i sami ruszyli z pomocą. Policjanci, musieli działać błyskawicznie. Ze snu wybudzili 62-letnią kobietę.

Około godziny 6:30 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, patrolując ulice Ostrowa Wielkopolskiego, zauważyli pożar poddasza budynku jednorodzinnego. Mundurowi natychmiast powiadomili oficera dyżurnego, który wezwał Straż Pożarną i sami ruszyli z pomocą. Asp. Dawid Czaja i sierż. Michał Michalski postanowili sprawdzić czy w budynku nie znajdują się żadne osoby, których życie mogło być w tej sytuacji zagrożone. Jak się okazało, dzięki ich interwencji udało się wybudzić ze snu 62-letnią kobietę.

Policjanci ewakuowali kobietę w bezpieczne miejsce i sprawdzili wszystkie pomieszczenia w budynku upewniając się, czy na pewno nikt nie został w środku.

Po chwili na miejsce przyjechali strażacy, którzy rozpoczęli akcję gaśniczą. Na szczęście pożar został szybko opanowany a ewakuowana z domu kobieta nie wymagała pomocy medycznej.

 

 

Małgorzata Łusiak/PG

Powrót na górę strony