Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanych 22 pseudokibiców

Data publikacji 04.10.2018

Wczoraj policjanci zabezpieczający mecz o Puchar Polski w Sandomierzu zatrzymali 22 pseudokibiców, którzy podczas rozgrywki sportowej wtargnęli na boisko próbując doprowadzić do konfrontacji z kibicami drużyny przeciwnej. Zatrzymani przez mundurowych noc spędzili w policyjnym areszcie. Za tego typu czyn ustawodawca przewidział do 3 lat pozbawienia wolności.

Do incydentu doszło w trakcie rozgrywanego w ramach Pucharu Polski meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Wisła Sandomierz – Korona Kielce. W trakcie spotkania kibice obu drużyn rywalizowali ze sobą donośnie dopingując swoje drużyny. Podczas drugiej połowy meczu kibice drużyny przyjezdnej w pewnym momencie rozciągnęli flagę, tzw. „sektorówkę”, zasłaniając tym samym innych widzów, którzy odpalili race świetlne i petardy.

Na płytę boiska wtargnęli pseudokibice Wisły Sandomierz i Korony Kielce. Mecz został przerwany, a dzięki szybkiej i skutecznej reakcji policjantów zostało zatrzymanych ośmiu mężczyzn. Funkcjonariusze przystąpili do działań identyfikacyjnych  i jeszcze tego samego wieczoru zatrzymali kolejnych 14 pseudokibiców zakłócających przebieg meczu.

Świętokrzyscy policjanci przygotowani są do działań, które szybko i skutecznie przywracają porządek publiczny podczas trwania m.in. meczów piłki nożnej. We wczorajszym  zabezpieczeniu udział wzięło łącznie 217 policjantów z Kielc, Sandomierza i Ostrowca Świętokrzyskiego.

Zatrzymane osoby zostaną przesłuchane i w trybie przyspieszonym przekazane do dyspozycji Sądu Rejonowego. Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych wtargnięcie na płytę boiska jest przestępstwem za co może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. PM
Źródło: KPP w Sandomierzu

  • Zatrzymanych 22 pseudokibiców
  • Zatrzymanych 22 pseudokibiców
  • Zatrzymanych 22 pseudokibiców
Powrót na górę strony