Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł auta - odpowie za co najmniej 7 przestępstw

Data publikacji 07.10.2018

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże aut. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 21-latkowi zarzutów popełnienia 7 przestępstw. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości samochodowej już od dłuższego czasu podejrzewali 21-latka o udział w przestępstwach związanych z kradzieżami pojazdów. Gdy stróże prawa otrzymali informację, że mężczyzna trafił do placówki opiekuńczo- wychowawczej mieszczącej się na terenie ościennego województwa, postanowili po niego pojechać. Posiadane informacje i skrupulatna praca śledczych, pozwoliły im na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów kradzieży 5 samochodów różnych marek oraz usiłowania popełnienia jeszcze jedn\ego tego rodzaju przestępstwa.

Jak ustalono wszystkie te czyny popełnione zostały w okresie od czerwca do sierpnia 2018 roku. Dodatkowo, w miesiącu sierpniu 2018 roku podczas brawurowej ucieczki z miejsca kradzieży z włamaniem, mężczyzna nie zatrzymał się na żądanie osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego. Podejrzany działał w miejscowości Stróża pod Łodzią,w  Łodzi, Zgierzu oraz w Krakowie. Kradzione auta porzucał po kilku dniach użytkowania. Mężczyźnie, który był już wcześniej notowany za konflikty z prawem, grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie śledczy badają, czy nie ma on na koncie większej liczby przestępstw. 21-latek decyzją Prokuratury Łódź-Widzew został objęty dozorem.

(KWP w Łodzi / wsz)

Powrót na górę strony