Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant poza służbą pomógł ofiarom wypadku drogowego

Data publikacji 09.10.2018

Na co dzień jest naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej komendy. Ze zdarzeniami drogowymi ma do czynienia na co dzień w swojej służbie. To, w którym pomagał ofiarom wypadku drogowego było poza jego służbą, w czasie wolnym.

Asp. szt. Artur Prendecki, bo o nim mowa, od 22 lat jest policjantem wałeckiej drogówki, a od marca 2018 br. naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego. Służba na drodze, pomoc ofiarom wypadku czy oględziny miejsca zdarzenia na drodze, to jego codzienność. Jednak ostatni wypadek drogowy, w którym udzielał pomocy kierowcy i pasażerowi auta dostawczego był poza służbą.

Policjant wracał nad ranem od swojej rodziny, kiedy przejeżdżając przez miejscowość Gostomia w gminie Wałcz, zauważył rozbity na drodze pojazd marki Reno Trafic. Asp. szt. Artur Prednecki wyszedł ze swojego auta aby sprawdzić co się stało. Za nim znalazł się przy pojeździe, pasażer rozbitego samochodu wyszedł z auta o własnych siłach, a policjant pomógł mu usiąść w bezpiecznym miejscu.

Mężczyzna nie posiadał widocznym obrażeń ciała. Kierowca auta niestety zakleszczony był w pojeździe. Mężczyzna chwilowo był nieprzytomny. Asp. szt. sprawdził czy nie posiada on na ciele ran i okazało się, że ma krwawiącą ranę na przedramieniu. Funkcjonariusz zatamował krwotok, zakładając opatrunek. Na miejsce zdarzenie przyjechał zespół pogotowia ratunkowego, wezwany wcześniej przez policjanta oraz strażacy, którzy uwolnili kierowcę.

Obaj młodzi mężczyźni z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Kierowca renaulta odniósł obrażenia głowy, a jego pasażer w wyniku wypadku miał połamane żebra. Jak się później okazało, trzydziestokilkuletni kierowca zasnął za kierownicą busa i uderzył w tył jadącego przed nim ciągnika rolniczego.

Kierowcy ciągnika nic się nie stało. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Asp. szt. Artur Prendecki w trakcie pełnienia służby w drogówce był kilkakrotnym zwycięzcą Wojewódzkiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Jest wzorem dla policjantów. Teraz uczy swoich młodszych kolegów w białych czapkach policyjnego fachu.

(KWP w Szczecinie / kp)

 

Powrót na górę strony