Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Młody bohater wyróżniony przez Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu – uratował życia swojego kolegi

Data publikacji 13.10.2018

30 sierpnia 2018 roku w Mieroszowie doszło do wypadku. Dwóch chłopców w wieku 10 i 12 lat wybrało się na wycieczkę rowerową. Zjeżdżając z Góry Parkowej młodszy z nich prawdopodobnie nacisnął przedni hamulec roweru, przez co został wyrzucony z siodełka i z impetem uderzył głową w drzewo. W wyniku zdarzenia doznał poważnych obrażeń ciała, m.in. obrzęku mózgu, obrzęku płuc i pęknięcia oczodołu. Przeżył dzięki szybkiej reakcji i odwadze swojego kolegi – Tadeusza Tadowskiego. Wczoraj za wzorową postawę młody bohater został wyróżniony przez wałbrzyskich policjantów.

Tadeusz Tadowski wykazał się dużym opanowaniem i wyczuciem sytuacji. Dzięki jego szybkiej reakcji 10 - latek w porę trafił do szpitala. Chcąc docenić taką postawę, wczoraj na uroczystym apelu, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wręczyli Tadeuszowi Tadowskiemu list gratulacyjny, wystosowany przez Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu kom. Krzysztofa Lewandowskiego.

W liście tym czytamy:
 
„Serdecznie gratuluję i jednocześnie składam wyrazy uznania za wzorową postawę oraz szybką i odważną reakcję w momencie, gdy życie ludzkie było zagrożone. Twoje opanowanie i determinacja przyczyniły się do uratowania życia młodszego kolegi, który uległ wypadkowi. Taka postawa jest godna najwyższego uznania oraz naśladowania. Jeszcze raz serdecznie gratuluję oraz życzę powadzenia w nauce i życiu osobistym. Mam nadzieję, że w przyszłości wstąpisz w nasze szeregi i zostaniesz funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. „
 
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy. Tadeuszu tak trzymaj!

 

(KWP we Wrocławiu / aj)

  • Młody bohater wyróżniony przez Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu – uratował życia swojego kolegi
  • Młody bohater wyróżniony przez Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu – uratował życia swojego kolegi
  • Młody bohater wyróżniony przez Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu – uratował życia swojego kolegi
Powrót na górę strony