Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za bestialskie uśmiercenie psa

Data publikacji 15.10.2018

Kara pozbawienia wolności do lat 5 grozi 66-letniemu mieszkańcowi Wenecji, który ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad psem, po czym bestialsko go uśmiercił. Mężczyzna został zatrzymany. Sąd zadecydował, że najbliższy miesiąc spędzi tymczasowo za kratami.

Do zdarzenia doszło w piątek (12.10.18) w miejscowości Wenecja, gm. Żnin. Policjanci zostali poinformowani o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z ustawy o ochronie zwierząt. Z relacji zgłaszającej kobiety wynikało, że po powrocie do domu nie mogła znaleźć swojego psa.

Mundurowi w rozmowie ze wskazanym sprawcą usłyszeli, że nie wie gdzie jest zwierzak, jednak po krótkiej rozmowie 66-letni mieszkaniec Wenecji opowiedział co z nim zrobił. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj (14.10.18) złożył wyjaśnienia w prokuraturze. Usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Po zapoznaniu się z materiałami sprawy Sąd Rejonowy w Żninie, na wniosek prokuratora, zadecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawcy na miesiąc. Teraz czeka go proces i wyrok. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony