Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pies na emeryturze

Data publikacji 15.10.2018

Na emeryturę odszedł Diesel – policyjny owczarek wyszkolony do wyszukiwania śladów zapachowych ludzi. Swoją służbę w Choszcznie rozpoczął 8 lat temu. Wzywany był także do służby na terenie innych powiatów naszego województwa.

Diesel wspólnie z asp. Radosławem Kępą, służył w wydziale prewencji choszczeńskiej komendy. Policjant wraz ze swoim czwornożnym partnerem wzywani byli także do wykonywania zadań na terenie całego województwa. Podczas służby policyjny czworonóg podejmował setki poszukiwań.
Diesel wielokrotnie brał udział w spotkaniach profilaktycznych z najmłodszymi mieszkańcami powiatu, w trakcie których pod bacznym okiem swojego przewodnika, asp. Radosława Kępy, chwalił się swoimi umiejętnościami. Dzięki niemu dzieci wiedziały jak bezpiecznie postępować z czworonogami, co należy zrobić, kiedy pies zaatakuje i jak takiego ataku należy unikać.
Dziękując Dieslowi za wspólną służbę, życzymy mu godnej emerytury i zawsze pełnej miski smakołyków. Teraz pies jest u swojej nowej właścicielki, która zamieszkuje w rejonie Polic.

 

mł.asp. Jakub Pialik/AG

Film Policyjny pies na emeryturze

Pobierz plik Policyjny pies na emeryturze (format mp4 - rozmiar 21.46 MB)

Powrót na górę strony