Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

52 kg marihuany przejęte przez będzińskich policjantów

Data publikacji 16.10.2018

Będzińscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową uzyskali informację, że na terenie nieużytków w Sączowie uprawiane są konopie indyjskie. Kiedy doszło do realizacji sprawy, w odludnym miejscu zabezpieczyli aż 52 kg marihuany. W tej sprawie kryminalni zatrzymali już 3 osoby. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

Do pierwszego zatrzymania, które pozwoliło na zabezpieczenie 52 kg marihuany, doszło 8 października. W ręce będzińskich kryminalnych wpadł wówczas 23-letni mieszkaniec jednej z miejscowości w powiecie będzińskim. Przy młodym mężczyźnie policjanci znaleźli ponad pół kilograma marihuany. Dalsze czynności operacyjne pozwoliły w następnych dniach na zatrzymanie 3 kolejnych mieszkańców powiatu będzińskiego w wieku 23, 27 i 39 lat. U dwóch z nich stróże prawa także ujawnili zakazane substancje.

Po przeprowadzeniu wszystkich czynności, śledczy skompletowali niezbędną dokumentację i przekazali sprawę do dalszego prowadzenia będzińskiej prokuraturze. Dalsze postępowanie ma m.in. wyjaśnić, do kogo należała plantacja. Wciąż trwają ustalenia w tej sprawie i niewykluczone, że wydane w jej toku postanowienia o przedstawieniu zarzutów zostaną zmienione.

Szacunkowa czarnorynkowa wartość przejętych przez będzińskich policjantów narkotyków, to ponad 1,5 mln zł. Osobie, która odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków, może grozić nawet do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony