Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP - Mistrzowie Polski w Kickboxingu z OPP w Poznaniu

Data publikacji 19.10.2018

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu nie zwalniają tempa. St. sierż. Piotr Odważny oraz sierż. Bartosz Kołecki wystartowali w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. Piotr Odważny został Mistrzem Polski w Kick Light (kat.-69 kg) oraz Vice Mistrzem Polski w Pointfighting (kat.-69 kg). Bartosz Kołecki został Mistrzem Polski w Pointfighting (kat.-89kg) oraz Vice Mistrzem Polski w Kick Light (kat.-89kg).

Organizatorem zawodów była Akademia Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. W zawodach mogli wystartować przedstawiciele służb mundurowych: między innymi Służby Więziennej, Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Policji. Poznańscy Policjanci wystartowali w dwóch formułach: Kick Light oraz Pointfighting.

Piotr Odważny został Mistrzem Polski w Kick Light (kat.-69kg) oraz Vice Mistrzem Polski w Pointfighting (kat.-69kg). Bartosz Kołecki został Mistrzem Polski w Pointfighting (kat.-89kg) oraz Vice Mistrzem Polski w Kick Light (kat.-89kg).

Bartosz Kołecki jest policjantem 1 Kompanii Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, na służbie od 2015 r. Przygodę sportową z taekwondo olimpijskim rozpoczął w 2004 roku jako uczeń gimnazjum, mając zaledwie 13 lat. Obecnie będąc policjantem stara się łączyć służbę z licznymi i wymagającymi treningami. Jest członkiem klubu AZS OŚ Poznań. Aby utrzymać wysoką formę trenuje, pod okiem trenera Waldemara Łakomego, 5 razy w tygodniu po 2 godziny. Dodatkowo jeszcze biega i ćwiczy na siłowni. W planach ma awans do pierwszej 16. światowego rankingu w taekwondo olimpijskim, oraz zdobycie tytułu Mistrza Olimpijskiego na olimpiadzie w Tokio w 2020 r.

Piotr Odważny  to policjant 4 Kompanii Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, w służbie od lipca 2014 r. Na pierwszy trening kickboxingu zaprowadził go brat. Zaszczepił w nim miłość do tej dyscypliny do tego stopnia, że w tym roku minęło 10 lat od kiedy pierwszy raz pojawił się na sali. Sporty walki niewątpliwie przyczyniły się do ukształtowania jego charakteru. Jest wytrwały i łatwo się nie poddaje.  Piotr jest absolwentem studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu kończąc ją z wynikiem bardzo dobrym i tytułem trenera w boksie 2 klasy. 

 

 

Wojciech Tomczak/PG

  • Mistrzowie Polski w Kickboxingu z OPP w Poznaniu #1
  • Mistrzowie Polski w Kickboxingu z OPP w Poznaniu #3
  • Mistrzowie Polski w Kickboxingu z OPP w Poznaniu #4
  • Mistrzowie Polski w Kickboxingu z OPP w Poznaniu
Powrót na górę strony