Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: „Amok” – szkolenie z „aktywnym strzelcem”

Data publikacji 19.10.2018

Powstrzymanie i zatrzymanie uzbrojonego napastnika – to jedno z zagadnień z jakim mierzą się policjanci z lubelskiego garnizonu podczas praktycznych szkoleń. W zajęciach z „aktywnym strzelcem” funkcjonariusze wykorzystują amunicję barwiącą. Instruktorami są policyjni antyterroryści z KWP w Lublinie. Łącznie w ciągu trzech miesięcy przeszkolonych zostanie 90 policjantów, którzy na co dzień przeprowadzają interwencje lub biorą udział w zatrzymaniu niebezpiecznych przestępców.

   

   Praktyczne szkolenie jest bardzo wymagające. Policjanci mają do czynienia z napastnikiem, który jest niestabilny psychicznie.  Usiłuje zabić jak największą liczbę otaczających ją osób. Działa w zaludnionych miejscach takich jak zakład pracy czy centrum handlowe. Nie planuje ucieczki i liczy się, że zginie podczas swojej akcji.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 34.82 MB)

 

   Funkcjonariusze podczas strzelania wykorzystują amunicję barwiącą. Instruktorami są policyjni antyterroryści, natomiast szkolenie zorganizowali i wspólnie realizują  policjanci z Sekcji Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Lublinie.

    Zajęcia odbywają się w pomieszczeniach KWP przy ul. Grenadierów. Łącznie w ciągu trzech miesięcy przeszkolonych zostanie 90 policjantów. To funkcjonariusze z „patrolówki” komend miejskich i powiatowych naszego garnizonu.  Każdego dnia przeprowadzają interwencje i mogą spotkać się podobną sytuacją, ponadto to oni są jako pierwsi na miejscu zdarzeń. Przeszkoleni zostaną także kryminalni z KWP w Lublinie, którzy  często biorą udział w zatrzymaniu niebezpiecznych przestępców.  

   Szkolenie zostało dofinansowane przez policyjnych związkowców z Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. lubelskiego.

AF.

  • „Amok” – szkolenie z „aktywnym strzelcem”
  • „Amok” – szkolenie z „aktywnym strzelcem”
  • „Amok” – szkolenie z „aktywnym strzelcem”
Powrót na górę strony