Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyróżnieni za bohaterską postawę

Data publikacji 19.10.2018

Sierż. sztab. Marek Młodawski i strażak Piotr Zygmański z OSP Dobra otrzymali medale „Postawa godna naśladowania”, za uratowanie mężczyzny z płonącego budynku. Wyróżnienia wręczył funkcjonariuszom Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się wczoraj w Międzygminnym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Dobrej. Za bohaterską postawę funkcjonariuszom dziękowali i zarazem gratulowali Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu Polickiego Cezary Arciszewski, Przewodniczący Rady Gminy Dobra Bartłomiej Miluch oraz wszyscy obecni pracownicy urzędu gminy, a także ich przełożeni, którzy z wielką dumą uczestniczyli w tej uroczystości – Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Policach mł. insp. Andrzej Misiurka oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Policach st.kpt. Piotr Maciejczyk.

„Postawa godna naśladowania” to wyróżnienie dla osób, które wykazują się obywatelską postawą, w wyniku której zostaje uratowane życie, zdrowie lub mienie innego człowieka. Wręczone medale są nie tylko rodzajem wyróżnienia, ale również zachętą do naśladowania działań mających na celu niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

Pani Wójt Teresa Dera na zakończenie uroczystości powiedziała, że uratowanie życia to największy akt odwagi, który nie może zostać niezauważony.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym, w pełni zasłużonym funkcjonariuszom!

(KWP w Szczecinie / wsz)

  • WYRÓŻNIENI ZA BOHATERSKĄ POSTAWĘ
  • WYRÓŻNIENI ZA BOHATERSKĄ POSTAWĘ
  • WYRÓŻNIENI ZA BOHATERSKĄ POSTAWĘ
  • WYRÓŻNIENI ZA BOHATERSKĄ POSTAWĘ
Powrót na górę strony