Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla wałbrzyskiego policjanta za szybkie, sprawne i skuteczne działanie

Data publikacji 25.10.2018

Do Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu wpłynęły pisemne podziękowania dla funkcjonariusza Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Mieszkaniec naszego miasta napisał w nich o szybkim, sprawnym i skutecznym działaniu policjanta oraz o jego pełnym zaangażowaniu i profesjonalizmie. W swoim liście Pan Przemysław wyraził swoją głęboką wdzięczność i opisał zaistniałą sytuację.

Wałbrzyszanin wyjaśnił, że pod koniec poprzedniego roku padł ofiara oszusta internetowego i nie wierzył, że ktokolwiek może mu pomóc. Nadzieją natchnął go pracownik urzędu pocztowego, który wskazał mu, aby zgłosił się do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, gdyż zna wiele przypadków skutecznych działań funkcjonariuszy w tym zakresie. Mężczyzna udał się więc do jednostki i przedstawił policjantowi w jaki sposób doszło do przestępstwa. Funkcjonariusz niezwłocznie rozpoczął czynności, aby ustalić kto stoi za sprawą oszustwa i swoim zaangażowaniem sprawił, że przekazane przy odbiorze fałszywej przesyłki pieniądze, zostały zabezpieczone przed dotarciem do adresata, a następnie telefonicznie poinformował o tym fakcie pokrzywdzonego na tyle szybko, że nie zdążył on z komendy dojechać do miejsca zamieszkania.

W dalszej części listu Pan Przemysław kontynuował: „Panie Komendancie, postawa podległego Panu funkcjonariusza, którą było mi dane z podziwem i uznaniem obserwować sprawiła, iż uwierzyłem, że mamy szybko, sprawnie i skutecznie działającą Policję, w szeregach której są funkcjonariusze cechujący się pełnym profesjonalizmem, zaangażowaniem i empatią. Zdaję sobie sprawę, że przy ogromie innych spraw jakimi zajmuje się Policja, moja nie miała wielkiego znaczenia, jednak uważam, że właśnie dzięki takim małym sprawom policjanci postrzegani są nie tylko jako osoby, do których powinności należy egzekwowanie obowiązujących przepisów, ale także jako osoby, na których pomoc i zrozumienie może liczyć każdy. W związku z powyższym zwracam się z uprzejmą prośbą o wyróżnienie funkcjonariusza, gdyż jego postawa winna stanowić wzór do naśladowania dla innych kolegów i koleżanek w służbie”

Opisana powyżej sytuacja to kolejny przykład na bardzo dobrą współpracę funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu z mieszkańcami miasta. Jako policjanci oczywiście dziękujemy Panu Przemysławowi za słowa uznania i także życzymy wałbrzyszaninowi wszystkiego dobrego.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony