Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zatrzymali fałszywego policjanta, który oszukał seniorkę

Data publikacji 26.10.2018

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji VIII w Krakowie zatrzymali 42-letniego oszusta, który podając się za policjanta, wyłudził od seniorki niemal 6 tys. zł.

Wszystko zaczęło się w sierpniu br., gdy mieszkanka Nowej Huty w niewyjaśnionych okolicznościach, straciła swój telefon komórkowy, a wraz z nim zapisane kontakty. Zguba skomplikowała życie seniorce i dostarczyła wielu problemów. O poszukiwaniach telefonu „drogą pantoflową” dowiedział się 42-latek. Mężczyzna postanowił perfidnie wykorzystać tę sytuację i wzbogacić się o kilka tysięcy złotych. Sprawca, podając się za stróża prawa, kilkukrotnie odwiedził kobietę w jej domu. Za każdym razem zapewniał, że prowadzi czynności, zmierzające do odzyskania zguby, lecz w tym celu konieczne jest przekazanie mu pieniędzy. Stawka rosła przy każdym kolejnym spotkaniu. Seniorka wierząc w prawdomówność „policjanta”, przekazała mu łącznie prawie 6 tys. zł.

W październiku o działalności oszusta dowiedzieli się kryminalni z Komisariatu Policji VIII w Krakowie. Policjanci nawiązali kontakt z pokrzywdzoną, oznajmiając jej, że miała do czynienia z przestępcą. Zaskoczona kobieta była przekonana, iż ma do czynienia z prawdziwym stróżem prawa, który cały czas zajmuje się sprawą odzyskania jej telefonu.

W wyniku pracy operacyjnej prawdziwi policjanci ustalili i zatrzymali 42-latka. Wczoraj, śledczy przedstawili fałszywemu policjantowi zarzut wyłudzenia (art.286 §1 KK w zw. z art. 91§1 KK). Podejrzany częściowo przyznał się do popełnienia przestępstwa. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / ig)

Powrót na górę strony