Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pilotowali samochód z rannym

Data publikacji 29.10.2018

Niecodzienną interwencję przeprowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej Policji. W sobotę funkcjonariusze na sygnałach uprzywilejowania pilotowali do szpitala samochód z rannym pasażerem. Sytuacja była poważna, bowiem mężczyzna wymagał natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Do wspomnianego zdarzenia doszło w sobotnie przedpołudnie w miejscowości Pęchcin. Przy radiowozie policjantów zatrzymał się samochód osobowy, którego kierująca poprosiła o pomoc. Chodziło o to by jak najszybciej dostać się do szpitala w Ciechanowie. Powodem pośpiechu była bardzo poważna sytuacja, bowiem kobieta wiozła męża z raną nogi, który uległ wypadkowi przy pracy z piłą spalinową. Mężczyzna omdlewał, a jego życiu zagrażało niebezpieczeństwo.

Policjanci wiedzieli, że w takiej sytuacji liczy się każda minuta. Funkcjonariusze z ciechanowskiej drogówki natychmiast przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych podjęli eskortę opla do oddziału SOR w Ciechanowie. Jednocześnie o wszystkim informując dyżurnego komendy.

Natychmiastowa reakcja policjantów i sprawnie przeprowadzona pomoc pozwoliła na szybkie udzielenie rannemu profesjonalnej pomocy medycznej, a tym samym być może uratowanie mu życia.

Powrót na górę strony