Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca potrącił kobietę – zatrzymała go policjantka po służbie

Data publikacji 29.10.2018

O tym, że policjantem jest się całą dobę świadczy zachowanie asp. Sylwii Szary. Policjantka ze Słubic, po zakończeniu służby zatrzymała nietrzeźwego kierującego, który potrącił kobiety i chciał uciec z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w piątek (26 października br.), w godzinach wieczornych na parkingu jednego ze słubickich sklepów. Asp. Sylwia Szary, na co dzień pełniąca służbę w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, była świadkiem potrącenia pieszej przez kierującego samochodem osobowym marki Dacia. Sprawca tego zdarzenia próbował uciec, jednak został zatrzymany przez policjantkę. Asp. Sylwia Szary zabrała kierowcy kluczyki od auta udaremniając mu tym samym dalszą jazdę. Policjantka wyczuła od kierującego alkohol. O całym zdarzeniu powiadomiła operatora Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który następnie informację przekazał słubickim służbom ratunkowym.

Wezwany na miejsce patrol potwierdził przypuszczenia policjantki co do stanu trzeźwości kierującego. Okazało się, że 36-letni mieszkaniec powiatu słubickiego, kierował samochodem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada przy sobie dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami.

36-latek musi liczyć się z konsekwencjami karnymi swojego zachowania - odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz wykroczenie spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

 

Powrót na górę strony