Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Hrubieszów: Policjanci i pracownicy Policji oddali krew dla Michałka

Data publikacji 29.10.2018

Policjanci i pracownicy cywilni hrubieszowskiej komendy podzielili się dzisiaj tym co mają najcenniejsze - krwią, która ratuje ludzkie zdrowie i życie. Oddana przez nich krew przeznaczona będzie dla 10-letniego Michała, synka naszej koleżanki policjantki, u którego lekarze zdiagnozowali aplazję szpiku kostnego. Akcja odbyła się na terenie Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie.

Wśród policjantów hrubieszowskiej komendy jest wielu honorowych dawców krwi. Jest to niezmiernie ważne, bo zapotrzebowanie na ten surowiec jest ogromne. Krwiodawstwo i krwiolecznictwo zależy od dobrej woli, empatii i chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Od października funkcjonariusze wspierają zbiórkę krwi przeznaczoną dla 10-letniego Michała Kwiatkowskiego. Chłopiec jest synem policjantki z KMP w Białej Podlaskiej. Zdiagnozowano u niego aplazję szpiku kostnego. Aby żyć, Michał musi przejść przeszczep szpiku kostnego, wobec czego rozpoczęły się poszukiwania dawcy. Chłopiec żyje dzięki transfuzjom krwi, które odbywają się co drugi dzień.

Dzisiaj w akcji zorganizowanej w Placówce Straży Granicznej w Hrubieszowie pracownicy cywilni oraz mundurowi z Hrubieszowa dzielili się tym co mają najcenniejsze, chcąc pomóc chłopcu w miarę swoich możliwości.

Przy tej okazji zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce krwi. Dzięki takim gestom darujemy innym szanse na życie.

E. K.

Powrót na górę strony