Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna orkiestra zagrała przed meczem charytatywnym dla „Doroślaków”

Data publikacji 29.10.2018

Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wystąpiła z krótkim koncertem dla publiczności meczu charytatywnego „Dziennikarze vs Politycy”. Impreza miała na celu zebranie środków na rzecz Ośrodka Wsparcia – Dziennego Domu Pobytu w Chorzowie. W ośrodku opiekę, pomoc i wsparcie znajdują dorośli z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodziny. Muzyczna oprawa policyjnej orkiestry podgrzała atmosferę nie tylko na trybunach ale też na murawie. Dzięki temu darczyńcy i kibice obejrzeli aż 7 bramek!

W sobotę na głównym boisku Stadionu Śląskiego rozegrano wyjątkowe piłkarskie spotkanie. Wszystko za sprawą Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, które wraz z partnerami zorganizowało mecz charytatywny „Dziennikarze vs Politycy”. Najważniejszy był jednak cel wydarzenia – zbiórka środków na rzecz „Doroślaków” z Ośrodka Wsparcia - Dziennego Domu Pobytu w Chorzowie. Placówka ta zapewnia pobytu, opiekę i pielęgnację, rehabilitację oraz aktywizację niepełnosprawnych.

Na trybunach stadionu zasiedli darczyńcy, a także rodziny „Doroślaków” oraz kibice rywalizujących drużyn. Spotkanie rozpoczęło się punktualnie w samo południe, a honorowego rozpoczęcie meczu i pierwszego kopnięcia piłki dokonała podopieczna Ośrodka. Nim jednak do tego doszło, dla kibiców przygotowano atrakcje w postaci występu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Orkiestra została założona w 1973 roku. Od początku swego istnienia uczestniczy w różnego rodzaju uroczystościach państwowych, resortowych, czy religijnych. Orkiestra wielokrotnie reprezentowała śląski garnizon Policji na prestiżowych festiwalach krajowych i międzynarodowych. W sobotę wykonała krótki koncert, który wprawił kibiców w jeszcze lepszy nastrój, a zawodników zagrzał do boju. Skutecznie – widzowie obejrzeli aż 7 bramek! Najważniejszy był jednak cel charytatywnego spotkania – zebranie środków na rzecz Ośrodka

Powrót na górę strony