Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwana kobieta zatrzymana we Lwowie

Data publikacji 30.10.2018

Kolejna osoba, której poszukiwania objęły całą Europę, dzięki stołecznym kryminalnym trafiła do aresztu. 64-letnia Elżbieta W. ma na swoim koncie między innymi podżeganie do zabójstwa męża, za co została skazana przez Sąd Okręgowy Warszawa-Praga. Funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych zajmują się na co dzień poszukiwaniem osób podejrzanych o najcięższe kategorie przestępstw.

Elżbieta W. usłyszała w 2015 roku wyrok za wielokrotne podżeganie do zabójstwa męża. Za to przestępstwo sąd skazał kobietę na 5 lat pozbawienia wolności. 64-latka usłyszała również zarzuty m.in. za wyłudzanie poświadczenia nieprawdy w postaci zaświadczeń lekarskich. W związku z tym, że Elżbieta W. nie stawiła się do aresztu, wydano za nią list gończy. Kobietę poszukiwał również do sprawy Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście.

W grudniu 2017 roku poszukiwaniami kobiety zajęli się stołeczni policjanci z Wydziału Kryminalnego. W związku z tym, że dotychczasowe ustalenia wskazywały na to, że 64-latka uciekła z kraju, wystawiono za nią również Europejski Nakaz Aresztowania. Funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych sprawdzali każdą informację, która mogła przyczynić się ustalenia miejsca pobytu Elżbiety W. Dzięki pracy operacyjnej, w maju br. nastąpił przełom w sprawie. Wszystko wskazywało na to, że kobieta przebywa na terenie Ukrainy.

Stołeczni kryminalni nawiązali współpracę z ukraińskimi organami ścigania, która bardzo szybko przyniosła efekty. 30 maja br. 64-latka została zatrzymana na terenie Lwowa. Dwa dni później Sąd Rejonowy m. Lwów rozpatrzył wniosek miejscowej prokuratury o tymczasowym aresztowaniu kobiety.

Kobieta została już przetransportowana do kraju, gdzie w areszcie oczekuje na dalsze dyspozycje w swojej sprawie.

KSP / mm

Powrót na górę strony