Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Właściwa reakcja członków rodziny oraz szybkie działanie policjantów zapobiegły tragedii

Data publikacji 30.10.2018

Szybka reakcja policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie uratowała życie 53-latka. Mieszkaniec Lublina usiłował odebrać sobie życie i został odcięty przez członków rodziny. Mundurowi przeprowadzili reanimację przywracając jego funkcje życiowe. Mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów.

Wczoraj kilka minut po godz. 21:00 dyżurny lubelskiej jednostki otrzymał zgłoszenie  z treści, którego wynikało, że 53-latek z Lublina usiłował popełnić samobójstwo. Natychmiast pod wskazany adres pojechali policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie.

Funkcjonariusze na miejscu w przedpokoju jednego z mieszkań na lubelskich Tatarach zauważyli leżącego mężczyznę, który został odcięty przez członków rodziny. Po sprawdzeniu funkcji życiowych okazało się, że mężczyzna nie ma funkcji życiowych. Mundurowi natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Prowadzili ją do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia, a później wspólnie z ratownikami medycznymi. Po przywróceniu krążenia policjanci pomogli w przeniesieniu mężczyzny do karetki. Następnie został on przewieziony do szpitala.

Dzięki właściwej reakcji zgłaszających i szybkiej interwencji policjantów nie doszło do tragedii, a 53-latek trafił pod opiekę specjalistów.

K.K.

Powrót na górę strony