Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanego o przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 30.10.2018

Kryminalni z legionowskiej komendy zatrzymali 28-letniego Bartosza K. oraz 25-letniego Patryka M., podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków, w tym: marihuanę, amfetaminę, kokainę, tabletki extasy, a także ponad 9 800 zł na poczet przyszłej kary. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty karne, a w stosunku do 28-latka sąd zastosował 3-miesięczny areszt. Mężczyzna trafił za kratki, gdzie spędzi więcej czasu, ponieważ był także poszukiwany w celu odbycia ponad czterech lat kary wymierzonej mu przez sądy za jego wcześniejsze przestępstwa.

Kryminalni z legionowskiej komendy nie ustają w ściganiu przestępstw narkotykowych i nieustannie prowadzą rozpoznanie pod kątem nielegalnego narkobiznesu. Policjanci nie lekceważą żadnych informacji, które mogą im pomóc w dotarciu do osób naruszających prawo o przeciwdziałaniu narkomanii i to nie tylko na terenie powiatu legionowskiego.

W miniony czwartek kryminalni z legionowskiej komendy na jednej z ulic Białołęki zatrzymali do kontroli osobowy samochód. Kontrola pojazdu nie była przypadkiem, tylko realizacją skrupulatnie zaplanowanych działań legionowskich kryminalnych, którzy prowadząc poszukiwania ściganego listem gończym i nakazem doprowadzenia do aresztu 28-letniego Bartosza K., nabierali podejrzeń, że mężczyzna, który w przeszłości był karany za przestępstwa narkotykowe ciągle działa w środowisku związanym z narkobiznesem. Wewnątrz kontrolowanego przez kryminalnych pojazdu był właśnie 28-letni Bartosz K. oraz 25-letni Patryk M.

Policjanci wiedzieli, że pierwszy z mężczyzn był poszukiwany w celu doprowadzenia do aresztu i odbycia kar,  które za przestępstwa narkotykowe i rozbój wymierzyły Bartoszowi K. sądy. Mężczyzna mógł próbować ucieczki, dlatego policjanci podczas interwencji niczego nie zostawili przypadkowi i działali bardzo szybko, a także skutecznie, stosując wobec poszukiwanego m.in. kajdanki zakładane na nogi. Podczas kontroli pojazdu zainteresowanie legionowskich kryminalnych wzbudził także drugi, 25-letni pasażer.

Policjanci skrupulatnie sprawdzali obu mężczyzn i przy 25-letnim Patryku M. znaleźli dwie porcje marihuany, a przy poszukiwanym 28-latku dwie torebki z roślinnym suszem oraz jedną z białą substancją.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a policjanci natychmiast przystąpili do dalszych czynności i w jednym z lokali użytkowanych przez poszukiwanego 28-latka, policjanci znaleźli i zabezpieczyli znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

Łącznie, policjanci zabezpieczyli ponad 1900 gramów marihuany, ponad 800 gramów amfetaminy i 50 gramów kokainy, a także 59 sztuk tabletek exstazy. Funkcjonariusze zabezpieczyli drobne przedmioty, które mogły być wykorzystywane do przestępczego procederu związanego z handlem narkotykami. Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli również ponad  9 800 zł.

Śledczy z legionowskiej komendy przy współpracy z Prokuraturą Rejonową w Legionowie zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 28-letniemu Bartoszowi K. zarzutów czynienia przygotowań do handlu i posiadania znacznej ilości narkotyków. Zwrócili się także do sądu z wnioskiem o areszt, ponieważ mężczyzna działał w warunkach recydywy i groziło mu do 15 lat więzienia. Ponadto ukrywał się i był poszukiwany listem gończym oraz nakazem doprowadzenia do więzienia, w celu odbycia kar w łącznym wymiarze czterech lat i czterech miesięcy, które wymierzyły mu sądy w Warszawie i Legionowie. Sąd Rejonowy w Legionowie podzieli zdanie śledczych i  zastosował wobec 28-latka trzymiesięczny areszt.

25-letni Patryk M. usłyszał zarzut posiadania ponad 2 gramów marihuany i wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności przestępczego procederu.

ea/jf

  • Policjanci z zatrzymanym
  • Policjanci z zatrzymanym
  • Narkotyki zabezpieczone przez policjantów
  • Narkotyki zabezpieczone przez policjantów
  • Pieniądze zabezpieczone przez policjantów
  • Pieniądze zabezpieczone przez policjantów

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.03 MB)

Powrót na górę strony