Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci niosą pomoc - nie tylko na służbie

Data publikacji 09.11.2018

Policjanci wypełniają słowa składanej roty ślubowania bez względu na czas, miejsce czy okoliczności. Chęć pomocy drugiemu człowiekowi przyświeca im nie tylko, gdy zakładają policyjny mundur, ale także w czasie wolnym. Przykładem tego jest postawa asp.sztab. Artura Wnęka na co dzień pracującego na Stanowisku Kierowania brzeskiej jednostki, który udzielił pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie

„Dziękuję Mu za jego postawę i zaangażowanie w uratowaniu mi życia” - takie słowa wdzięczności dla policjanta brzeskiej jednostki asp. sztab. Artura Wnęka skierował mieszkaniec Bielsko-Białej do przełożonych funkcjonariusza.

Mężczyzna, podczas prac wykonywanych w swoim gospodarstwie na terenie powiatu bocheńskiego został użądlony przez osy. Jak się okazało doprowadziło to do zapaści. Nieprzytomnego znalazła żona, która zaczęła wołać o pomoc.

To wołanie usłyszał przebywający w pobliżu, w czasie wolnym od służby, funkcjonariusz brzeskiej Policji. Podbiegł do mężczyzny i po sprawdzeniu czynności życiowych natychmiast podjął czynności resuscytacyjne w oczekiwaniu na przyjazd pogotowia. Po przyjeździe karetki przekazał chorego w ręce ratowników medycznych informując o zaistniałym wypadku.

O całej sytuacji przełożony brzeskich policjantów dowiedział się dopiero z listu.

Jestem dumny, że w swoich szeregach mam ludzi, którzy nie są obojętni na krzywdę drugiego człowieka i zawsze są gotowi nieść pomoc – podkreśla mł. insp. Bogusław Chmielarz.

Sam policjant też był zaskoczony podziękowaniami, które wpłynęły do jednostki, ale jak podkreśla nie zrobił nic szczególnego. ”To naturalna kolej rzeczy, nie wyobrażam sobie, żeby w takim przypadku zachować się inaczej” – podsumowuje asp.sztab. Artur Wnęk.

Takie słowa wdzięczności i podziękowania są wyrazem największego docenienia pracy policjantów, którzy codziennie spotykają się z różnymi sytuacjami i są gotowi nieść pomoc drugiemu człowiekowi.

KWP Kraków / mm

Powrót na górę strony