Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Radziejowscy policjanci wytropili internetową oszustkę

Data publikacji 13.11.2018

32 zarzuty oszustw to efekt kilkumiesięcznej pracy radziejowskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Podejrzana to 26-latka, która oferowała fikcyjny towar i oszukała kilkadziesiąt osób z całej Polski.

Policjanci Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą radziejowskiej komendy ustalili 26-latkę z pow. inowrocławskiego, która zajmowała się oszustwami w Internecie.
Jak ustalono, kobieta od kwietna do sierpnia oferowała do sprzedaży na portalach aukcyjnych różne towary, w większości artykuły dla dzieci po okazyjnych cenach. Sprawczyni w rzeczywistości nie posiadała tych rzeczy, a do sieci wstawiała fikcyjne zdjęcia. Kupujący przelewali na jej konto pieniądze, jednak nigdy nie otrzymali zamówionych przedmiotów.

Od chwili, gdy radziejowscy śledczy otrzymali pierwsze zgłoszenie o oszustwie prowadzili żmudne czynności, gromadzili materiał dowodowy, przesłuchiwali świadków. W ten sposób dotarli do 26-latki z pow. inowrocławskiego, sprawczyni całego procederu. Okazało się, że oszukała 32 osoby z całej Polski, zarabiając na tym ponad 10 tys. złotych.
Kobieta już usłyszała zarzuty, przyznała się do popełnionych czynów. Policjanci odzyskali również większość nielegalnie zdobytych pieniędzy, które sprawczyni zwróciła pokrzywdzonym.

Powrót na górę strony